تبلیغات
تا ظهور

تا ظهور
بیایید خودمان را برای ظهور آقایمان آماده کنیم
با سلام خدمت همه دوستان

حتما حتما اکثر شما در مورد نماز شب و فضیلت های بیشمارش خیلی شنیدید. شاید خیلیهاتون با شنیدن اسم نماز شب یه نماز خیلی سخت و طولانی براتون تداعی بشه، ولی باور کنید اینطور نیست. خودتون بعد از خوندن این مطلب به این نتیجه خواهید رسید. میخوام تو این پست هم چگونگی نماز شب رو بگم هم قطره کوچیکی از فضیلتهاشو و هم یه سری قلقهاشو!

اول با چگونگیش و قلقهای ریز و مفیدش شروع میکنم:

 اول چهارتا نماز دو ركعتی (مثل نماز صبح) با نیت نماز شب میخونید
بعد دو رکعت نماز میخونید (مثل نماز صبح) به نیت نماز شَفع
بعد یک رکعت نماز میخونید به نیت نماز وِتر
تو این نماز یک ركعتی بعد از خوندن حمد و سوره (توحید) میرید قنوت و توی قنوت توصیه شده این کارها رو بكنید:
7 بار بگید: هذا مقام العائذ بك من النار
70 بار بگید: استغفرالله ربی و اتوب الیه
300 بار بگید: العفو
برای 40 مومن دعا کنید و براشون طلب آمرزش کنید
برای خودتون دعا كنید

بعد از اتمام نماز تسبیحات حضرت زهرا
بعدش دعا میکنید

وقت خوندن نماز شب:بعد از نیمه شب شرعی(زنگ بزنید 192--- دوستانی که گوشی/تبلت با سیستم عامل اندروید دارن میتونن از نرم افزار فوق العاده و کاملا رایگان "وقت خدا" که قابل دریافت از "بازار" هست، استفاده کنن) تا اذان صبح و هر چی به اذان صبح نزدیکتر باشه فضیلتش بیشتره

از نظر فضیلت نماز شفع از نماز وتر بهتره و نماز وتر از اون هشت رکعت بهتره

و اما فضیلتهاش (منبع: وبسایت تبیان) : حتما این قسمت یا بخشیشو بخونید چون واقعا انگیزه میده 

از قرآن كریم درباره فضایل نماز شب:
خداوند متعال در آیه هفتاد و نهم سوره اسراء فرموده است برخی از شب را بیدار و متهجد باش و نماز شب مخصوص توست. باشد كه خدایت به مقام محمود(شفاعت) مبعوث گرداند. و همچنین در سوره مزمل آیه 1 می فرماید: ای جامه خواب به خود پیچیده به هنگام شب بر خیز.
سوره فرقان آیه 64 آنان كه در حال قیام و سجده شب را سحر كنند.
سوره سجده آیه 16: پهلوهایشان از رختخوابها جدا می گردد پروردگارشان را در حال ترس و امید می خوانند.
سوره ذاریات آیه 18: مقدار كمی از شب را می خوابند و سحرها استغفار می كنند.
فضائل نماز شب از كلمات ائمه معصومین(ع): 
1- رسول اكرم(ص): فرمودند: هنگامی كه بنده ای از بستر خواب نوشین خود در حالی كه چشمانش خواب آلوده است بر می خیزد تا خدای خود را با نماز شب گذاردن خشنود كند خدایش به او بر فرشتگان خویش مباهات می كند و می فرماید آیا این بنده مرا می بینید كه از بستر خود برای نمازی كه بر او واجب نكرده ام برخاسته است گواه باشید كه او را آمرزیدم و همان حضرت فرموده اند آن كسی كه نماز شب می خواند اگر تصور كند روز گرسنه و بدون روزی می ماند یاوه پنداشته است.
2- امام رضا(ع): بر شما باد به نماز شب. هیچ بنده مؤمنی در آخر شب بر نمی خیزد و هشت ركعت نماز و دو ركعت نماز شفع و یك ركعت وتر را نمی گذارد و هفتاد مرتبه در دعای دست خود استغفار نمی كند مگر این كه خدایش او را از عذاب گور و عذاب دوزخ پناه می دهد و عمرش را می افزاید و روزیش را فراخ می دارد و سپس فرمود همانا خانه هایی كه در آن نماز شب خوانده می شود،‌ پرتو آن برای مردم آسمانها همچون پرتو ستارگان برای اهل زمین است و می درخشد.
3- امام صادق(ع): یكی از جمله اموری كه خداوند آن را وسیله شادمانی روح و نشاط قلبی مؤمن قرار داده است نماز شب می‏باشد.
4- حضرت علی(ع): نماز شب موجب خشنودی خداوند و محبت فرشتگان و نسبت پیامبران و نور معرفت و پایه ایمان و راحت ابدان و خشم شیطان و اسلحه بر علیه دشمنان و اجابت دعاها و قبولی اعمال و بركت روزی و شفاعت نزد ملك الموت و چراغ قبر و زیرانداز انسان در قبر و پاسخگویی نكیر و منكر و انیس و مونس انسان در قبر می باشد و در قیامت حائل بین او و آتش و وسیله سنگینی میزان اعمال و حكم عبور بر صراط و كلید بهشت می باشد.
5- امام صادق(ع): به سلیمان دیلمی فرموده است. ای سلیمان دست از شب خیزی بر مدار كه مغبون آن كسی است كه از قیام به هنگام شب محروم بماند.
6- رسول اكرم(ص): چون آخر شب فرا رسید خداوند سبحان فرماید آیا دعا كنندای هست تا اجابتش كنم؟ آیا سؤال كننده و خواهنده ای هست كه خواسته اش را بدهم؟ آیا استغفار كننده ای هست تا او را بیامرزم؟ آیا توبه كننده ای هست تا توبه اش را بپذیرم؟
7- امام صادق(ع): بر شما باد به گزاردن نماز شب كه سنت پیامبر شما و آیین نیكوكاران پیش از شما و وسیله بیرون راندن بیماری از تن شماست.
8- امام محمد باقر(ع): محرومیت از نماز شب در اثر گناه است.
9- رسول اكرم(ص): فرمودند: بزرگواران امت من حاملان قرآن و شب زنده داران هستند.
10- رسول اكرم(ص): هركس نماز شب بگذارد چهره اش در روز زیبا و درخشان است.
11- رسول اكرم(ص): دو ركعت نماز در وسط شب از دنیا و مافیها نزد من محبوب تر است.


این هم یک نوشته بسیار زیبا (متاسفانه منبع فراموش شده):

خدا: بنده ی من نماز شب بخوان و آن یازده رکعت است.بنده: خدایا !خسته ام!نمی توانم.خدا: بنده ی من، دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخوان.بنده: خدایا !خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم.خدا: بنده ی من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان بنده: خدایا سه رکعت زیاد است خدا: بنده ی من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان بنده: خدایا !امروز خیلی خسته ام!آیا راه دیگری ندارد؟خدا: بنده ی من قبل از خواب وضو بگیر و رو به آسمان کن و بگو یا الله بنده: خدایا!من در رختخواب هستم اگر بلند شوم خواب از سرم می پرد!خدا: بنده ی من همانجا که دراز کشیده ای تیمم کن و بگو یا الله بنده: خدایا هوا سرد است!نمی توانم دستانم را از زیر پتو در بیاورم خدا: بنده ی من در دلت بگو یا الله ما نماز شب برایت حساب می کنیم بنده اعتنایی نمی کند و می خوابدخدا:ملائکه ی من! ببینید من آنقدر ساده گرفته ام اما او خوابیده است چیزی به اذان صبح نمانده او را بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است امشب با من حرف نزده ملائکه: خداوندا! دوباره او را بیدار کردیم ،اما باز خوابیدخدا: ملائکه ی من در گوشش بگویید پروردگارت منتظر توست ملائکه: پروردگارا! باز هم بیدار نمی شود!خدا: اذان صبح را می گویند هنگام طلوع آفتاب است ای بنده ی من بیدار شونماز صبحت قضا می شود خورشید از مشرق سر بر می آورد ملائکه:خداوندا نمی خواهی با او قهر کنی؟خدا: او جز من کسی را ندارد…شاید توبه کرد…بنده ی من تو به هنگامی که به نماز می ایستی من آنچنان گوش فرا میدهم که انگار همین یک بنده را دارم و تو چنان غافلی که گویا صد ها خدا داری...


و درآخر هم یک یادآوری:

یادتون باشه هیچ یک از قسمتها اجباری نیست (مثلا اذکار قنوت) و میتونید فقط اندازه حالتون انجام بدید.
حتی میتونید هرشب قبل از خواب یا بعد از نماز عشا فقط نماز وتر (یک رکعت) رو بخونید اونم با یه قنوت ساده. مطمئن باشید همین هم میتونه شروع تغییرات و پیشرفت های خیلی بزرگی باشه.

یادتون نره برای ما هم دعا کنید، البته بعد از دعا برای ظهور آقا امام زمان (عج)طبقه بندی: روایات، احادیث، ادعیه،
برچسب ها: نماز شب، فضیلت های نماز شب، زمان نماز شب، وقت نماز شب، آموزش نماز شب، داستان نماز شب، نماز،
[ سه شنبه 22 مرداد 1392 ] [ 04:44 ق.ظ ] [ سید مهدی رستمی ]
درباره وبلاگ

به انتظار ننشینیم ، به انتظار بایستیم

توجه: کپی برداری از مطالب این وبلاگ بدون ذکر منبع *هیچ مانعی* ندارد.
نظر سنجی
 • برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) صلوات بفرستید.

 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب